Czy przedsiębiorca powinien oszczędzać na stronie internetowej?

Strona internetowa to dzisiaj podstawowe narzędzie nie tylko wspomagające docieranie do coraz szerszego grona klientów, to również nie tylko wizytówka naszej firmy, ale przede wszystkim możliwość rozwinięcia skrzydeł oraz razu po założeniu firmy. Dzięki stronie internetowej swoje produkty czy usługi możemy sprzedawać nie tylko stacjonarnie, ale również właśnie za pomocą Internetu. Oszczędzanie na stronie internetowej, która powinna być solidnie przygotowana, to podstawa.

Dlaczego hosting jest ważny i kiedy na nim tracimy?

Hosting to przede wszystkim miejsce, w jakim przechowywane będą dane związane z naszą działalnością. Im większa firma i im prężniej działająca strona internetowa, tym stabilniejsze powinno być środowisko, w jakim jest postawiona. Hosting musi zapewnić odpowiednią ilość miejsca na serwerze, szybkie łącza, najlepiej światłowodowe, które zapewnią sprawne przeglądanie zawartości stron internetowych oraz odpowiednie parametry, kompatybilne z naszą witryną oraz bezawaryjność. Darmowy hosting, chociaż brzmi bardzo idyllicznie i daje złudzenie oszczędności, w praktyce oznacza jednak najczęściej same problemy – począwszy od prędkości, przez awaryjność aż po drastyczne limity danych.

Ile może kosztować dobry hosting?

Inwestowanie w dobry hosting nie oznacza jednocześnie wydawania milionów złotych monet na jego utrzymanie. Najlepiej jest wybierać oferty, których cena będzie się znajdowała w bezpiecznym zakresie między 100 a 500 złotych miesięcznie.

2 Comments

  1. Dobrze wiedzieć, sama często zastanawiałam się nad takim darmowym hostingiem na próbę.

  2. Ja się pokusiłem na darmowy hosting i do dzisiaj żałuję. Straciłem przez to sporo klientów.

Zostaw Komentarz

Twój e-mail niece zostanie opublikowany.


*