Czy tani hosting jest naprawdę tani?

Szukanie oszczędności na każdym kroku w dzisiejszych, niekoniecznie twych do życia czasach, raczej już nikogo nie dziwi. W przypadku firm jednak takie działania nie zawsze przynoszą zamierzone efekty. Hosting jest dzisiaj nieodłącznym elementem każdej działalności gospodarczej – jeśli jakaś firma nie posiada swojej witryny www, to znaczy, że w ogóle nie istnieje. Nie zawsze też korzystanie z samych mediów społecznościowych jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ nie pasują one do każdego rodzaju działalności, jaką prowadzimy.

Dlaczego tani hosting się nie sprawdza?

W stronach internetowych, za pomocą których oferujemy produkty czy usługi ważna jest przede wszystkim szybkość. Darmowy hosting najczęściej oferuje bardzo małą szybkość, co klientów przeglądających strony szybko mierzi i powoduje, że taką stronę porzucają, nie wracając do niej. Darmowe miejsce na serwerach jest często również bardzo silnie ograniczone, co powoduje znaczne limity we wrzucaniu nowych treści. Ważny jest też fakt, że wszystko, co darmowe, często ulega awariom.

Ile może kosztować wartościowy hosting?

Ceny rynkowe oczywiście będą się bardzo różniły, znajdziemy takie, które będą nas kosztowały kilkadziesiąt złotych rocznie, inne nawet kilkaset. Najważniejsze jest znalezienie rozsądnej, wypośrodkowanej ceny, która powinna zawierać się w granicach między 100 a 500 złotych rocznie. Warto przypatrzeć się wcześniej wszystkim parametrom, jakie są przy okazji oferowane.

2 Comments

  1. Dobrze wiedzieć, zastanawiałem się od kilku dni nad takim właśnie darmowym hostingiem.

  2. Nie brałabym nigdy takiego darmowego, przecież od razu wiadomo, że musi z nim być coś nie tak.

Zostaw Komentarz

Twój e-mail niece zostanie opublikowany.


*