Dlaczego dobry hosting jest taki ważny?

Korzystanie ze stron internetowych jest podstawowym narzędziem, po jaki sięgają szukający dzisiaj konkretnych ofert, usług czy  produktów klienci. Najważniejsze jest więc posiadanie dobrze skonstruowanej, czytelnej, jasnej, funkcjonalnej i również atrakcyjnej wizualnie strony, ponieważ dopiero ona, a nie nasz sklep stacjonarny czy piękne biuro, będzie pierwszym kontaktem i stycznością z ofertą. Strona musi być zawsze na bieżąco uaktualniana, ale konieczny jest dobry hosting, który zapewni sprawne funkcjonowanie witryny.

Co zależy od hostingu?

Hosting, który wybierzemy, będzie odpowiedzialny przede wszystkim za udostępnienie miejsca na serwerze, gdzie będziemy przechowywać wszystkie dane związane z naszą stroną. Im lepszy hosting, tym więcej miejsca dostaniemy, chociaż przeciętna strona nie „zużywa” więcej miejsca, jak 200 MB. Konieczne jest sprawdzenie również, z jakich technologii korzysta hosting oraz jakie posiada łącza. To od nich będzie zależała sprawność oraz szybkość przesyłania danych, czyli ich wyświetlania się na stronie klienta.

Ile to może kosztować?

Na rynku znajdziemy różnorodne oferty, niektóre z nich będą nawet darmowe, jednak takich najlepiej  w ogóle nie brać pod uwagę – chcą zaoszczędzić, sami sobie generujemy straty. Dobra firma zaproponuje nam  ceny w granicach od 100 do 500 złotych w zależności od pakietu, jaki sobie wybierzemy, dostosowanego przede wszystkim do potrzeb odpowiedniej ekspozycji witryny.

2 Comments

  1. Może faktycznie lepiej więcej zapłacić i to się kiedyś zwróci?

  2. Sam to przerabiałem, darmowe hosting od razu można wrzucić do kosza.

Zostaw Komentarz

Twój e-mail niece zostanie opublikowany.


*