W jaki sposób wybrać dobry hosting dla swojej firmy?

Od naszej strony internetowej zależy dzisiaj bardzo wiele – przede wszystkim nasza widoczność w sieci, która bezpośrednio przekłada się dzisiaj na ilość zainteresowanych ofertą klientów. Strona internetowa stwarza możliwość nie tylko docierania do klientów, którzy nie są w stanie odwiedzić naszej firmy osobiście, ale umożliwia również stworzenie poza stacjonarnym, również internetowego sklepu, który z pewnością poprawi osiągane zyski ze sprzedaży.

Jakie parametry powinniśmy brać pod uwagę?

Strona internetowa to nie tylko chwytliwa domena i ciekawie skonstruowana strona internetowa. Bardzo ważny jest hosting, z jakiego firma korzysta. Im lepszy hosting, tym większe szanse na sukces firmy. Miejsce, w jakim przechowujemy dane związane z działalnością firmy, powinno być nie tylko bezpieczne, ale powinno dysponować również naprawdę szybkim łączem, dzięki któremu przeglądanie stron internetowych jest czystą przyjemnością.  Dobry hosting będzie korzystał z łącza o sumarycznej przepustowości minimum 100 Gbit oraz światłowodu od przynajmniej kilku providerów. Pingi powinny zawierać się w granicach 40-50 ms.

Jakie są ceny?

Ceny oczywiście będą zależały w głównej mierze od tego, co jest nam potrzebne. Na rynku znajdziemy ceny wahające się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych rocznie. Najrozsądniejsze jest wybranie oferty, która będzie nas kosztowała w przedziale od 100 do 500 złotych rocznie. Zanim jednak zdecydujemy się na jakąś ofertę musimy sprawdzić, czy obsługiwane technologie są kompatybilne z tymi, za pomocą których powstaje nasza strona – najczęściej wystarczy PHP lub MySQL.

2 Comments

  1. Właśnie zakładam swoją stronę internetową, dzięki za podpowiedź, na co zwrócić uwagę.

  2. Dobrze wiedzieć na zapas, na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze.

Zostaw Komentarz

Twój e-mail niece zostanie opublikowany.


*